תצוגת לילה

יצחק בוגנים
Isaac Buganim

מרחב התפר

בהנחיית: ארז אלה, גנית מייזליץ- כסיף, הילה שמר ויגאל טרטקובסקי

bugabuganum@gmail.com
https://bugabuganim.wixsite.com/isaacbuganim

בעידן חדש במדינת ישראל , המאפשר פלורליזם רחב של דעות אנו עדים למאבק עיקש, בין ימין ושמאל, בין שמרנים ופרוגרסיביים, בין דתיים לחילוניים, בין ערבים ויהודים ובעיקר בין השקפות עולם שאינן רוצות להתקיים ביחד. עם השלילה ההדדית של כל צד אחד למשנהו, אין ברצוני לחפש את אזורי המחלוקת, אלא למצוא את הנקודות שניתנות לשיקום ולתוכן ליצוק את יסודות הדרך לשלום.
הפרויקט מתעסק במרחב התפר בין ישראל לרשות הפלסטינאית, באזור שבין שכונת גילה לבית ג'אלה. הפרויקט התחיל ממחשבות אוטופיות על החברה הישראלית , והבנה שאי אפשר לחשוב על חברה מושלמת בישראל בלי לפתור את הסכסוך הערבי ישראלי. על מנת לעשות זאת סיגלתי לעצמי גישה יותר תומכת כלפי הצד השני, שנועדה להביא לשיפור מקטע קטן של המציאות, ומאמינה שרק תוך ריבוי של חזונות קטנים יוכל לצמוח פלורליזם אמתי שיבטא את ההשתחררות שלנו מתוך אותם אידיאולוגיות ישנות אשר מובילות אותנו בדרך של מאבק שאין לו סוף.
על מנת למלה את המרחב לצד החומה בחרתי במוזיקה כפרוגרמה מרכזית שהצליחה המון פעמים לעצב את דעת הקהל, דרך מתן לגיטימציה למגוון התרבויות בקדמת הבמה ודרך ביקורת חברתית על המציאות בא אנו חיים.
המרחב בו התערבתי מורכב מרצף של שלושה חלקים, פארק שעשועים מוזיקאלי, אקדמיה למוזיקה ופארק להופעות חיות.


Close