תצוגת לילה

מירב דדש

עיר אקדמיה- ירושלים - תכנון אורבני של עיר אקדמיה מבוסס תכנון פרמטרי

בהנחיית: דניאל מינץ

meirav.dadash@gmail.com

עיר אקדמיה - ירושלים
בעולם קיימים שלל סוגים של התפתחות אורבנית המבוססים על השטח הטופוגרפי, משאבים, הגירה ועוד. ערים היודעות לשלב בתוכם פרוגמות שונות ומתוחכמות הנשנעות על האדם ונותנות לו מרחב התפתחות והתנהלות נכונה, מונעת התפחות של ערי שינה, יוממות פחותה ואורח חיים המחייה את העירוניות. חינוך כפרוגמה יוצרת תנועות אין סופיות במרחב בין אם הליכה מהבית למוסד, מעבר בין ערים ובין מדינות, מקומות עבודה, לינה ומשתנה ללא הרף כאשר מסיימים מקבץ לימודים.
ירושלים המבקשת להיות מוכרת כעיר אקדמיה, בנויה על הרים וגבעות אשר יוצרים חייץ דרך הואדיות ומקשה על הליכה אורבנית טובה ופיתוח מרחבי מקיף.
הפרויקט עוסק בתפר שבין קמפוס האוניברסיטה העברית בגבעת רם לבין השכונה המסתכלת עליה ממערב- בית הכרם, כאשר שני המוקדים יושבים על אותן נקודות גובה וביניהם כביש בגין יוצר הפרדה מוחלטת וכמעט בלתי אפשרית למעבר בין המקומות.
ההצעה ליצר פעפוע, דיפוזיה המשלבת בין הפרוגמות ולא מתיימרת להנחית מלמעלה את התכנון האורבני אלא לחשב בקנה מידה אנושי את המרחב, ההליכה, כמות המגורים ומבני החינוך, לאפשר לבניין לנשום ולקיים בו חיים וגנים ולהפיק את האלגוריתם הניתן להנחיל אותו בכמה מוקדים בין פרוגמות שיצור את השילוב האירוני הטוב ביותר בשביל האדם.
האלגוריתם בנוי פרמטרים משתנים המתקיימים במקביל, יש כאלה שיכולים להיות אינדיוידואלים כמו גובה קומה ויש כאלה שישתנו סימולטנית כמו נפח מבנה לעומת גובה ובכך ניתן להתגמש, להשתנות, לחשב, לתכנן, ולדייק את התוצאה הרצויה לנו.


Close